Jak vybrat dobrého makléře? | S námi si najdete spolehlivého makléře | DobréHodnocení.cz

Jak vybrat dobrého makléře?

Prodáváte nemovitost poprvé a nevíte, zda se svěřit do péče realitní společnosti, využít možností samoprodeje nebo kontaktovat konkrétního makléře?

Prodej či koupě nemovitost je složitý proces a nevyhnete se při něm kontaktu s realitním makléřem (ať už si jej vyberete sami, nebo vás budou kontaktovat na základě vámi zadaného inzerátu). Makléř hraje v celém obchodu klíčovou roli a jeho správným výběrem si ušetříte čas, nervy a mnohdy také peníze. Jak ale poznat, který realitní makléř je ten pravý?

Najděte si dostatek referencí

V době internetu je to jednodušší, než kdy dříve. Stačí zadat jméno makléře do vyhledávače a věšinou najdete informace, které hledáte. Dobrý makléř, který svou práci bere opravdu vážně se svými kladnými referencemi jistě rád pochlubí, ať už na svých webových stránkách, stránkách realitní společnosti, nebo třeba u nás, na nezávislém portálu  dobrehodnoceni.cz.

Sledujte, jak makléř vystupuje

Příjde makléř na schůzku v džínách a tričku? Teniskách? Nedostaví se v domluvený čas? Nebo se chová nápadně familiérně? To vše vypovídá o tom, že se nemusí jednat o profesionála v oboru. Může to znít povrchně, ale vhodný oděv a vystupování by mělo být samozřejmostí u každého dobrého makléře.

Ptejte se!

Něčemu nerozumíte? Chcete vědět, jakým způsobem se bude vaše nemovitost prodávat? Nebojte se makléře zeptat! I tak poznáte, zda rozumí své práci a je schopen vám zodpovědět a vysvětliv vše, co potřebujete. Chtějte také vědět, jak plánuje makléř vaši nemovitost nabízet, propracovaný marketingový plán prodeje je základem úspěchu, stejně tak, jako pravidelně zprávy o stavu a zájmu o nemovitost, pro případné změny strategie prodeje.

Dejte na své pocity

Ne každý člověk vám musí být sympatický. S realitním makléřem se při prodeji či koupi své nemovitosti zpravidla setkáte několikrát, spoulpracujte tedy s těmi, kteří jsou nejen schopní, ale jsou vám i sympatičtí, přece se nechcete přemáhat ke každému kontaktu s vašim makléřem.

Poslouchejte doporučení

Pokud vidíte, že za makléřem stojí řada spokojených klientů a že vám jej známí doporučují, jste na nejlepší cestě najít si tohoto pravého makléře pro vás a vaši nemovitost. Za dobrého makléře mluví činy, resp. jeho spokojení klienti :)

 

Jak tedy vlastně vypadá dobrý realitní makléř? Je vstřícný, aktivní, vzdělaný, chová se profesionálně, má příjemné vystupování a reprezentativní vzhled. Makléřů je na trhu spoustu, ale tech opravdu dobrých je ale bohužel minimum. My bychom vám je rádi ukázali přehledně na jednom místě, abyste se sami mohli pohodlně rozhodnout.

Registrace makléře